"KODEKS" Biuro Usług Prawnych i Szkolenia

 STRONA GŁÓWNA

"KODEKS"Biuro Usług Prawnych i Szkolenia jest kancelarią prawniczo-doradczą, a także Placówką Kształcenia Ustawicznego, wpisaną w 1999 roku do ewidencji niepublicznych placówek kształcenia, prowadzonej przez Prezydenta Miasta Łodzi pod numerem ewid. UMŁ: EKF - p.n. - 33/99, a także do ewidencji Kuratorium Oświaty i działa na rynku usług prawniczych i szkoleniowych nieprzerwanie już od maja 1996 roku. Obsługujemy zarówno firmy (podmioty gospodarcze), organizacje pozarządowe (stowarzyszenia i fundacje), jak i osoby fizyczne - we wszystkich sprawach, z wyjątkiem spraw wchodzących w zakres prawa karnego.

Siedziba firmy znajduje się w czteropiętrowym apartamentowcu w centrum Łodzi pod adresem: ul. 6 Sierpnia 11 lok. 6, 90-606 Łódź, II piętro z windą - w pobliżu ul. Piotrkowskiej i Al. Tadeusza Kościuszki.

W gronie naszych klientów i absolwentów są między innymi: ok. 120 osób kadry kierowniczej Urzędu Miasta Łodzi, część byłych członków Rady Polityki Pieniężnej i Rządu, posłowie na Sejm RP, europarlamentarzyści, menedżerowie personalni, przedsiębiorcy, aktorzy oraz reżyserzy teatralni i filmowi, bankowcy, dziennikarze, adwokaci oraz radcowie prawni.

Tworzymy dokumenty prawa wewnątrzakładowego dostosowane do specyfiki oraz profilu działalności danej firmy. Jesteśmy skutecznym mediatorem w sporach zbiorowych powstałych w zakładach pracy. Współpracujemy z wieloma prawnikami oraz specjalistami z innych dziedzin, bardzo dbamy o jakość, profesjonalizm oraz o poziom świadczonych usług. Często podejmujemy się skutecznego prowadzenia spraw skomplikowanych, nietypowych, wielowątkowych i trudnych - w ocenie innych prawników nie mających żadnych szans na wygraną. W takich przypadkach osiągnięcie pozytywnego finału skutkującego zadowoleniem klientówsprawia nam szczególnie dużą radość i satysfakcję.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00.

Wizytę w sprawie pomocy prawnej należy wcześniej umówić, telefonując pod jeden z następujących numerów: 42 632 40 35; kom. 601 253 588. Można u nas zamówić także e-poradę za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Właścicielką "KODEKSU" jest od początku powstania Biura mgr Henryka Matysiak - (fotografia obok), absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego - specjalizacja: prawo pracy, a także Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, na którym ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Pracy. H. Matysiak nieustannie i systematycznie podwyższa swoje kwalifikacje, zarówno zawodowe jak i w zakresie rozwoju osobistego, a w czerwcu 2019 r. obroniła pracę dyplomową i ukończyła Studia Podyplomowe Bezpieczeństwa i Higieny Pracy na Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Prawa i Administracji w Katedrze Prawa Pracy, a ponadto uzyskała Certyfikat Auditora Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, w odniesieniu do normy PN-ISO 45001:2018, Nr rej. 212/2019/C.  H. Matysiak ukończyła także wiele kursów i szkoleń u znanych i cenionych trenerów, w tym: Studium Psychologii, Socjologii i Fizjologii Pracy, Akademię Feng-Shui, dwa stopnie psychoorientologii w ramach Metody Silvy - aby móc skuteczniej służyć ludziom w okresie dynamicznie zmieniającego się porządku prawnego i ustroju gospodarczego. Wcześniej, tj. po ukończeniu studiów pedagogicznych, Henryka Matysiak pracowała jako nauczyciel zawodu w szkołach włókienniczych, natomiast po ukończeniu studiów prawniczych była zatrudniona przez kilkanaście lat w bankowości na kierowniczych stanowiskach, w tym jako prezes zarządu jednego z banków. Przez prawie 14 lat pełniła funkcję jedynego wykładowcy prawa pracy dla kadry kierowniczej jednego z największych banków - w skali ogólnopolskiej, a przez 19 lat uczestniczyła także w procesie orzekania w Sądzie Okręgowym w Łodzi, w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. To właśnie prawo pracy jest specjalizacją oraz pasją H. Matysiak, która jest głęboko przekonana, że: nie ma takiego problemu na świecie, którego genialny ludzki umysł nie przezwyciężyłby - bo żaden problem nie wygląda tak, jak w istocie wygląda, jedynie tak, jak my go postrzegamy.

"KODEKS" został pozytywnie zweryfikowany i jest uprawniony do używania Ogólnopolskiego Certyfikatu FIRMA GODNA ZAUFANIA, stanowiącej ewidencję rzetelnych i godnych zaufania podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
www.krajowyspisfirm.pl

Oto przypominamy słowa krótkiej piosenki pod tytułem: "Kodeks" - Jerzego Połomskiego, które mogą być dla Człowieka życiowym drogowskazem:

"Jeśli jest góra – to trzeba na nią wejść,
jeżeli woda – przepłynąć,
jeśli cierpienie – to je milcząco znieść,
jeżeli człowiek – nie minąć.

Jeśli są karty – to trzeba nimi grać,
jeżeli targ jest – to ubić,
jeśli są brudy – to je do skutku prać,
jeżeli ludzie – polubić.

Jeśli są konie – ujeździć trzeba je,
jeżeli długi – zapłacić,
jeśli są skarby– to się dowiedzieć, gdzie,
jeżeli przyjaźń – nie stracić.

Jeżeli trąbka – w szeregu trzeba być,
jeśli są goście – powitać,
jeśli jest wino – do dna ze smakiem pić,
jeżeli miłość... – nie pytać."

    
**************

Naszym zdaniem każdy powinien pamiętać o życiowej mądrości płynącej z poniższych słów:

"Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to czy ma 20, czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym."- Henry Ford

Zapraszam do korzystania z usług mojej firmy. Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa odwiedzających tę stronę internetową, życząc Wam Szczęścia oraz wielu Uśmiechów Dobrego Losu.

Życzymy także Państwu głębokiego przekonania, że: "Wszystko co najlepsze jest dopiero przed nami!" - pomimo różnego rodzaju zdarzeń i "zawirowań" politycznych, bo przecież: "Nie ma tego złego, ...".

< Henryka Matysiak>

Serdecznie zapraszamy

m2010.jpg

Najbliższe kursy i szkolenia

Szkolenie okresowe BHP:

w dniu 27 stycznia 2020 r.
w godz. 13:00-17:00

Kontakt

90-606 Łódź
    ul. 6 Sierpnia 11 lok. 6, II piętro, apartamentowiec z windą

kodeks@kodeks.com.pl

tel./fax 42 632 40 35
kom. 601 253 588  

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Licznik

DzisiajDzisiaj15
WczorajWczoraj23
W tym tygodniuW tym tygodniu56
W tym miesiącuW tym miesiącu642
WszystkichWszystkich214931
Najwięcej 743
Statistik created: 2020-01-29T14:20:56+01:00
Twoje IP: 3.227.211.246
Teraz na stronie: 2