Aktualności

AKTUALNOŚCI

 Załączamy interesujące informacje do upublicznienia oraz do wykorzystania, świadczące o tym, jak funkcjonuje system fiskalny naszego PAŃSTWA:

http://innpoland.pl/145555,fiskus-zostawi-oszustow-w-spokoju-bo-sa-od-niego-sprytniejsi

 

 Informujemy Państwa,

że w dniu 6.12.2016 r. usunęliśmy z tego miejsca szczegółowe informacje dotyczące POMOCY PRAWNEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, KTÓRZY W LATACH 2012 - 2013 KORZYSTALI Z USŁUG FIRM MAJĄCYCH STATUS AGENCJI ZATRUDNIENIA, SPÓŁEK: ROYAL, K.u.K-E.F.I... i "SAC-MET" - w tzw. AFERZE OUTSOURCINGOWEJ, z uwagi na następujące okoliczności:

> nie przyjmujemy już żadnych nowych zleceń o stałą obsługę prawną, która uprawniałaby nas do reprezentowania interesów przedsiębiorców korzystających z ww. outsourcingu pracowniczego przed sądami - w trosce o zapewnienie wysokiej jakości usług obecnym naszym klientom, którzy już od wielu lat są związani z nami stałymi umowami zlecenia;

> mające miejsce, bardzo kłopotliwe dla informatyków utrzymujących naszą stronę internetową, kierowane na nią liczne ataki hakerskie - nietrudno się domyśleć przez KOGO inspirowane i dla KOGO bardzo niewygodne;

> przekładająca się na oczywiste ostrzeżenie wielka dezaprobata wyrażona przez pewnego sędziego orzekającego w sprawie outsourcingowej, który kierowany zapewne życzliwą troską niedwuznacznie dał do zrozumienia, że publikowane na naszej stronie informacje są przysłowiową "płachtą na byka" - choć wyraził to oczywiście innymi słowami - i są wyjątkowo niepożądane w obecnym niemal całkowicie ujednoliconym orzecznictwie sprawiedliwej i niezawisłej Trzeciej Władzy;

> zamieszczone przez nas, choć rzetelne informacje o spornym outsourcingu mogły mieć wpływ na utrwalenie bardzo negatywnego obrazu niektórych ważnych organów i instytucji naszego państwa.

Interesujące i dość obiektywne, choć nieco "ugrzecznione" informacje o outsourcingu pracowniczym i kontroli działalności niektórych organów z tym procederem związanych znajdą Państwo na stronach Najwyższej Izby Kontroli:

 https://www.nik.gov.pl/

  W związku z powyższym doszliśmy do wniosku, że poprzedni widniejący na naszej stronie wpis, dotyczący outsourcingu pracowniczego z udziałem ww. spółek - certyfikowanych agencji zatrudnienia, legitymujących się polisami OC, był przysłowiowym: "Ciągnięciem lwa za ogon - przyjemność wątpliwa, a ryzyko duże" ....

Informujemy, iż w dniu 8.12.2016 r. Sąd Najwyższy wydał korzystne dla poznańskiego przedsiębiorcy postanowienie o uchyleniu postanowienia Sądu Apelacyjnego  w Poznaniu, III Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, którym Sąd Apelacyjny próbował odsunąć od sprawy outsourcingowej (K.u.K.-E.F.I... - "SAC-MET"), Henrykę Matysiak i "KODEKS" jako pełnomocnika procesowego i zwrócił przedsiębiorcy wniesione odwołanie od decyzji ZUS-u, po prawie 1,5 roku od daty jego wniesienia - postanowienie Sądu Najwyższego (SSN: B. Bieniek, M. Pacuda, P. Prusinowski) z dnia 8.12.2016 r., sygn. akt II UZ 59/16. Na to postanowienie mogą powoływać się przedsiebiorcy, którym sądy będą próbowały bezpodstawnie zwrócić pozew lub odwołanie od decyzji ZUS-u, albo też wyeliminować z postępowania pełnomocnika procesowego. Podobne kolejne trzy postanowienia, korzystne dla poznańskiego przedsiębiorcy i dla naszej firmy, Sąd Najwyższy wydał także w dniu 7 lutego 2017 r. - sygn. akt: II UZ 73/16 oraz II UZ 75/16 (w obu tych sprawach SSN: J. Kuźniar, B. Bieniek, R. Spyt), a także w dniu 7 kwietnia 2017 r. - sygn. akt. II UZ 7/17 (SSN: R. Spyt, B. Bieniek, H. Kiryło). Natomiast kolejne trzy korzystne dla nas postanowienia Sąd Najwyższy wydał jeszcze w dniu 5 sierpnia 2017 r. - sygn. akt: II UZ 34/17, II UZ 36/17, II UZ 46/17.

W dniu 12 lutego 2019 r.  - w kolejnej sprawie outsourcingowej - Sąd Najwyższy, Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, (SSN J. Kuźniar, SSN H. Kiryło, SSN P. Prusinowski), POZYTYWNIE rozpoznał skargę kasacyjną z dnia 24 lipca 2017 r. - przyjętą do rozpoznania postanowieniem SN z dnia 6 grudnia 2018 r. - dotyczącą poznańskiego przedsiębiorcy (naszego klienta) i wydał orzeczenie uchylające dwa orzeczenia Sądów niższych instancji: Sądu Apelacyjnego w Poznaniu III Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, oraz Sądu Okręgowego w Poznaniu, VIII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, przekazał sprawę do rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Poznaniu i orzeczenia o kosztach postępowania kasacyjnego - sygn. akt II UK 484/17.

W dniu 2.10.2019 r. Sąd Najwyższy Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych pozytywnie dla przedsiębiorcy ze Szczytna (naszego klienta) rozpoznał skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Białymstoku i wydał wyrok (SSN J. Kuźniar, SSN K. Staryk, SSN A. Wróbel), w sprawie outsourcingu pracowniczego, sygn. akt II UK 103/18, którym uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, III Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 10.10.2017 r., sygn. akt III AUa 175/17, dotyczący 15 osób ubezpieczonych - wykonawców usług i przekazał sprawę Sądowi Apelacyjnemu w Białymstoku do ponownego rozpoznania oraz rozstrzygnięcia o kosztach zastępstwa procesowego w postępowaniu kasacyjnym. Wniesioną skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Białymstoku do rozpoznania w tej sprawie Sąd Najwyższy przyjął postanowieniem z dnia 9.04.2019 r. - sygn. akt II UK 103/18.

 

 Nadal zachowuje swą aktualność:

"Nie wystarczy być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Trzeba być właściwą osobą we właściwym miejscu i we właściwym czasie."

- T. Harv Eker

m2010.jpg

Najbliższe kursy i szkolenia

Szkolenie okresowe BHP:

w dniu 27 stycznia 2020 r.
w godz. 13:00-17:00

Kontakt

90-606 Łódź
    ul. 6 Sierpnia 11 lok. 6, II piętro, apartamentowiec z windą

kodeks@kodeks.com.pl

tel./fax 42 632 40 35
kom. 601 253 588  

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Licznik

DzisiajDzisiaj12
WczorajWczoraj23
W tym tygodniuW tym tygodniu53
W tym miesiącuW tym miesiącu639
WszystkichWszystkich214928
Najwięcej 743
Statistik created: 2020-01-29T14:20:56+01:00
Twoje IP: 3.227.211.246
Teraz na stronie: 1