Informujemy Państwa,
Informujemy Państwa,
że w dniu 6.12.2016 r. usunęliśmy z tego miejsca szczegółowe informacje dotyczące POMOCY PRAWNEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, KTÓRZY W LATACH 2012 – 2013 KORZYSTALI Z USŁUG FIRM MAJĄCYCH STATUS AGENCJI ZATRUDNIENIA, SPÓŁEK: ROYAL, K.u.K-E.F.I… i „SAC-MET” – w tzw. AFERZE OUTSOURCINGOWEJ, z uwagi na następujące okoliczności:
> nie przyjmujemy już żadnych nowych zleceń o stałą obsługę prawną, która uprawniałaby nas do reprezentowania interesów przedsiębiorców korzystających z ww. outsourcingu pracowniczego przed sądami – w trosce o zapewnienie wysokiej jakości usług obecnym naszym klientom, którzy już od wielu lat są związani z nami stałymi umowami zlecenia;
> mające miejsce, bardzo kłopotliwe dla informatyków utrzymujących naszą stronę internetową, kierowane na nią liczne ataki hakerskie – nietrudno się domyśleć przez KOGO inspirowane i dla KOGO bardzo niewygodne;
> przekładająca się na oczywiste ostrzeżenie wielka dezaprobata wyrażona przez pewnego sędziego orzekającego w sprawie outsourcingowej, który kierowany zapewne życzliwą troską niedwuznacznie dał do zrozumienia, że publikowane na naszej stronie informacje są przysłowiową „płachtą na byka” – choć wyraził to oczywiście innymi słowami – i są wyjątkowo niepożądane w obecnym niemal całkowicie ujednoliconym orzecznictwie sprawiedliwej i niezawisłej Trzeciej Władzy;
> zamieszczone przez nas, choć rzetelne informacje o spornym outsourcingu mogły mieć wpływ na utrwalenie bardzo negatywnego obrazu niektórych ważnych organów i instytucji naszego państwa.
Interesujące i dość obiektywne, choć nieco „ugrzecznione” informacje o outsourcingu pracowniczym i kontroli działalności niektórych organów z tym procederem związanych znajdą Państwo na stronach Najwyższej Izby Kontroli:
W związku z powyższym doszliśmy do wniosku, że poprzedni widniejący na naszej stronie wpis, dotyczący outsourcingu pracowniczego z udziałem ww. spółek – certyfikowanych agencji zatrudnienia, legitymujących się polisami OC, był przysłowiowym: „Ciągnięciem lwa za ogon – przyjemność wątpliwa, a ryzyko duże” ….
Informujemy, iż w dniu 8.12.2016 r. Sąd Najwyższy wydał korzystne dla poznańskiego przedsiębiorcy postanowienie o uchyleniu postanowienia Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, III Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, którym Sąd Apelacyjny próbował odsunąć od sprawy outsourcingowej (K.u.K.-E.F.I… – „SAC-MET”), Henrykę Matysiak i „KODEKS” jako pełnomocnika procesowego i zwrócił przedsiębiorcy wniesione odwołanie od decyzji ZUS-u, po prawie 1,5 roku od daty jego wniesienia – postanowienie Sądu Najwyższego (SSN: B. Bieniek, M. Pacuda, P. Prusinowski) z dnia 8.12.2016 r., sygn. akt II UZ 59/16. Na to postanowienie mogą powoływać się przedsiebiorcy, którym sądy będą próbowały bezpodstawnie zwrócić pozew lub odwołanie od decyzji ZUS-u, albo też wyeliminować z postępowania pełnomocnika procesowego. Podobne kolejne trzy postanowienia, korzystne dla poznańskiego przedsiębiorcy i dla naszej firmy, Sąd Najwyższy wydał także w dniu 7 lutego 2017 r. – sygn. akt: II UZ 73/16 oraz II UZ 75/16 (w obu tych sprawach SSN: J. Kuźniar, B. Bieniek, R. Spyt), a także w dniu 7 kwietnia 2017 r. – sygn. akt. II UZ 7/17 (SSN: R. Spyt, B. Bieniek, H. Kiryło). Natomiast kolejne trzy korzystne dla nas postanowienia Sąd Najwyższy wydał jeszcze w dniu 5 sierpnia 2017 r. – sygn. akt: II UZ 34/17, II UZ 36/17, II UZ 46/17.
W dniu 12 lutego 2019 r. – w kolejnej sprawie outsourcingowej – Sąd Najwyższy, Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, (SSN J. Kuźniar, SSN H. Kiryło, SSN P. Prusinowski), POZYTYWNIE rozpoznał skargę kasacyjną z dnia 24 lipca 2017 r. – przyjętą do rozpoznania postanowieniem SN z dnia 6 grudnia 2018 r. – dotyczącą poznańskiego przedsiębiorcy (naszego klienta) i wydał orzeczenie uchylające dwa orzeczenia Sądów niższych instancji: Sądu Apelacyjnego w Poznaniu III Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, oraz Sądu Okręgowego w Poznaniu, VIII Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, przekazał sprawę do rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Poznaniu i orzeczenia o kosztach postępowania kasacyjnego – sygn. akt II UK 484/17.
W dniu 2.10.2019 r. Sąd Najwyższy Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych pozytywnie dla przedsiębiorcy ze Szczytna (naszego klienta) rozpoznał skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Białymstoku i wydał wyrok (SSN J. Kuźniar, SSN K. Staryk, SSN A. Wróbel), w sprawie outsourcingu pracowniczego, sygn. akt II UK 103/18, którym uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, III Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 10.10.2017 r., sygn. akt III AUa 175/17, dotyczący 15 osób ubezpieczonych – wykonawców usług i przekazał sprawę Sądowi Apelacyjnemu w Białymstoku do ponownego rozpoznania oraz rozstrzygnięcia o kosztach zastępstwa procesowego w postępowaniu kasacyjnym. Wniesioną skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Białymstoku do rozpoznania w tej sprawie Sąd Najwyższy przyjął postanowieniem z dnia 9.04.2019 r. – sygn. akt II UK 103/18.
Nadal zachowuje swą aktualność:
„Nie wystarczy być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Trzeba być właściwą osobą we właściwym miejscu i we właściwym czasie.”
– T. Harv Eker